Co w najnowszym „Kocham Kino”?
Jan A.P. Kaczmarek (fot. TVP)

13 marca minęło 20 lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Mirosław Baka i Marzena Trybała opowiedzą o swoich spotkaniach z tym nieprawdopodobnie wspaniałym reżyserem.

W najbliższym wydaniu Kocham Kino zapraszamy ponadto na rozmowę z bardzo ciekawymi muzykami: Dariuszem Makarukiem i Michałem Urbaniakiem, którzy reprezentują projekt „Kino Mocne”, czyli współczesną interpretację największych przedwojennych szlagierów polskiego kina. Makaruk zachowując motywy źródłowe kompozycji, improwizuje z dźwiękami w sposób absolutnie abstrakcyjny, dzięki czemu współczesność przeplata się z tradycyjnym brzemieniem przedwojennych kompozytorów. 


18 marca do kin wchodzi dokument „Cały ten cukier”. O filmie i coraz popularniejszym zjawisku kina kulinarnego porozmawiamy z dyrektorem festiwalu Transatlantyk Janem A. P. Kaczmarkiem, wielkim zwolennikiem i propagatorem zdrowej żywności oraz filmów na jej temat. 

Kolejną premierą weekendu jest „Zabójczyni” Hou Hsiao-hsiena. Podczas festiwalu w Cannes udało się nam porozmawiać z reżyserem i hipnotyzująca odtwórczynią głównej roli Qi Shu. 

Do polskiej premiery filmu „Pasolini”, który swój pierwszy pokaz miał z kolei na Berlinale 2014, trzeba poczekać do kolejnego weekendu, ale w „Kocham Kino” już teraz można spotkać się z reżyserem Ablem Ferrarą oraz wcielającym się w tytułowego bohatera Wiliamem Defoe.

Emisja w TVP2, 19 marca, godz. 17:20

reklama